usługi

Typowe problemy z naprawą pompy hydraulicznej

Typowe problemy z naprawą pompy hydraulicznej

Naprawa pompy hydraulicznej(https://hydromotor.pl/), podobnie jak inne problemy mechaniczne, wymaga czasu i uwagi serwisanta. Rury hydrauliczne Najpopularniejszym typem pompy hydraulicznej jest pompa rotacyjna lub tłokowa, która przemieszcza ciecze przez system rur. Istnieje wiele różnych modeli pomp hydraulicznych, w tym: Tłokowe. Obrotowy.

Sprzęt zewnętrzny. Pompa krzywkowa. Pompa śrubowa.

Sprzęt wewnętrzny. Pompy tłokowe i śrubowe wymagają precyzyjnego czasu pracy i mogą być podatne na problemy z wewnętrznymi kołami zębatymi. Między cylindrami może wytworzyć się ciśnienie, co może prowadzić do naprawy pompy hydraulicznej lub nawet uszkodzenia całego układu.

Wzajemność. Układy hydrauliczne często zawierają tłoki napędzane wałem korbowym. Pompa hydrauliczna jest zwykle montowana na silniku za tłokiem i wykorzystuje wał korbowy do prowadzenia tłoka w dół do oleju. Jeśli tłok się ślizga, przepływ ustaje i silnik musi zostać zatrzymany. Ten rodzaj naprawy pompy nie jest tak powszechny, ale jest bardziej prawdopodobny, gdy system nie jest odpowiednio konserwowany.

Rury łopatkowe Naprawa pomp hydraulicznych do rur łopatkowych jest trudniejsza niż w przypadku pomp tłokowych, ponieważ zawiera mniej ruchomych części, a tym samym większe ryzyko zużycia i uszkodzenia. Wycieki oleju hydraulicznego zwykle występują, gdy łopatka zostaje zatkana osadami mineralnymi, które uniemożliwiają prawidłowe obracanie się tłoka. Wycieki płynu hydraulicznego zwykle występują, gdy uszczelka między cylindrem a zaworem lub cylindrem jest uszkodzona lub pęknięta. Wycieki płynu hydraulicznego mogą również wystąpić, jeśli pompa była używana bez odpowiedniej ilości oleju hydraulicznego. Zwykle zaleca się, aby tego typu naprawy były wykonywane przez certyfikowanych specjalistów, aby zapewnić dodanie odpowiedniej ilości oleju hydraulicznego do układu.

Zużycie i nieszczelność głowicy cylindra Zużycie głowicy cylindra to kolejna potencjalna przyczyna awarii układu hydraulicznego. Jeśli cylindry lub tłoki są zbyt zużyte, nie będą działać prawidłowo i mogą przeciekać. Z powodu tego potencjalnego problemu zawsze zaleca się regularne sprawdzanie i serwisowanie tych elementów przez licencjonowanego technika. Proces naprawy pompy hydraulicznej obejmuje szereg różnych działań mających na celu rozwiązanie każdego potencjalnego problemu. Jedną z tych czynności jest demontaż cylindrów w celu dokonania naprawy oraz ocena ogólnego stanu.

Uszkodzone zawory Jednym z najczęstszych problemów z pompami jest uszkodzenie lub zużycie cylindrów. W niektórych przypadkach zawory mogą być zatkane osadami mineralnymi i w takich przypadkach zazwyczaj zaleca się ich czyszczenie i serwisowanie przez profesjonalistę. W niektórych poważnych przypadkach zawory mogą ulec całkowitej awarii, co wymaga natychmiastowej naprawy. Kawitacja w układzie hydraulicznym, która powoduje oparzenia zaworów i kawitację w pompach, jest jedną z najczęstszych przyczyn tego zjawiska. W takiej sytuacji generalnie zaleca się, aby zadanie przejął mechanik, który ma doświadczenie w naprawie kawitacji układów hydraulicznych, ponieważ nieprawidłowe naprawy mogą prowadzić do poważnego i trwałego uszkodzenia układu.

Awaria pompy Awaria pompy hydraulicznej jest również jedną z głównych przyczyn zmniejszenia przepływu płynu pod wysokim ciśnieniem. W rezultacie konieczne jest, aby zadanie to było wykonywane przez kogoś, kto jest certyfikowany i przeszkolony do wykonywania tej usługi. Naprawę pompy hydraulicznej często najlepiej powierzyć doświadczonemu i kompetentnemu technikowi, ponieważ nieprawidłowe naprawy mogą prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Jeśli zmniejszenie przepływu płynu pod wysokim ciśnieniem jest spowodowane zużytym układem hydraulicznym lub tłokiem, często najlepiej jest zastąpić ten płyn płynem wysokociśnieniowym. Jeśli przyczyną awarii pompy jest zużyty lub uszkodzony tłok, może być konieczna wymiana zarówno pompy, jak i tłoka, co może okazać się niezwykle kosztowne.

Leave a Reply